Ümraniye Tıkalı Lavabo Açma

Bağcılar Noktasal Su Kaçağı Bulma

Ümraniye Tıkalı Lavabo Açma :

Ümraniye Tıkalı Lavabo Açma , İstanbul robotla kırmadan son teknoloji ile tıkalı olan tuvalet borusu, lavabo borusu tıkanıklığını açıyoruz. Bu teknikle hiçbir yer kirlenmeden garantili bir şekilde gider tıkanıklığı açılıyor. Lavabo gideri veya mutfak gideri hiç fark etmez her türlü boru tıkanıklığını sorunsuz bir şekilde kırmadan açıyoruz.

Tadilat yaparak borulardaki tıkanıklığı açtırdığınız da bir sürü maliyet ödeyerek sıkıntınız gideriliyordu. Ama artık bu işi yapan makineler var sizlere tadilattan daha çok çok ucuza hizmet veriyoruz. Tıkanan tuvalet borularını hiçbir yeri kırmadan kanal açma makineleri sayesinde açıyoruz. Tuvaletin es dediğimiz bölgesinde meydana gelen daralmaları açıyoruz. Denizli tuvaletin giderinden atılan bez veya katı atık maddeler boru ek parçalarına takılır ve tamamen tıkanmaya sebep olur. Fayanslar kırılmadan biz bu borulardaki tıkanmaları açıyoruz.

İstanbul Tıkalı Lavabo Açma :

Lavabo borularında yaşanan sıkıntılardan biri tıkanıklık diğeri de koku problemleridir. Eğimsiz lavabo atık su gider borularında yıllarca kullanım sonunda tıkanıklık yaşanır. Genelde ana boru bağlantı yerlerinde ve dirsek dönüşlerinde tıkanmalar meydana gelir. Lavabodan su gitmez. Su geri gelmeye başlar ya da banyo ortasındaki giderden su taşmaya başlar. Denizli lavabo açma servisimiz hiçbir yer kırılmadan tıkanıklığı açar.

Ümraniye Su Kaçağı Bulma
Ümraniye Su Kaçağı Bulma

İstanbul Banyo gideri Tıkanıklığı Açma :

Banyo gideri denilen yer genelde klozet kenarında bulunan veya banyonun ortasında bulunan süzgeç giderleridir. Görevi banyo yıkandığı zaman veya su baskınlarında banyodaki suyu tahliye etmek için kullanılır. Banyoda boruların birleşme yerlerinden tıkanıklık yaşandığında banyo giderinden su taşması meydana gelir. Robot sistemi denilen kanal açma makineleriyle bu tür tıkanmalar kırılmadan Denizli` de açılmaktadır.

İstanbul Klozet Tıkanıklığı Açma
Klozet içerisine kaçan yabancı maddeler boru içerisinde tıkanıklığa yol açar. Bu tıkanmaları açmak için tıkanıklık açma makineleri ile müdahale yapılmaktadır. Denizli tıkalı klozet açılır.
İstanbul Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma
Mutfak evyelerinde temizlik yaparken yağ ve yemek artıkları mutfak sifonunun içerisinden geçerek gider boruları içerisine gider. Eğer gider borularınız da eğim yoksa borunun içerisinden geçen yağ ve yemek artıkları borunun dibine çöker. Çöken atık maddeler zamanla tortu haline dönüşür ve zamanla suyun geri gelmesine tıkanıklığa sebep olur. Denizli`de görev yapan ekibimiz borularda meydana gelen tıkanmaları robot sistemi ile kırmadan açıyoruz. Kanal açma robotu hiçbir yeri kırmadan evinizi kirletmeden tıkanıklığı açıyoruz.
İstanbul Kanal Tıkanıklığı Açma
İstanbul kanal açma makinesi ile tıkanıklık açıyoruz. Kanal tıkanmalarını son sistem teknoloji ile açıyoruz. Kanal görüntüleme kameraları ile görüntüleme yapıyoruz. Görüntüleme esnasında kayıt hizmeti verebiliyoruz. 30 metreye kadar kanal borularında görüntüleme yapıyoruz. 300 lük boru çapına kadar görüntüle yapıp görüntü esnasında kanal borusunda probleme rastlanırsa arızanın noktasal yerini tespit edebiliyoruz. Kanal borusunda kırık veya çatlak varsa arızayı kamerada görebiliyoruz. Uzun bir kanal borusunda çökme varsa çökmenin tam olarak nerede meydana geldiğini görebiliyoruz. Yüzeyden tarama yaparak kanal borusunda tespit yapabiliyoruz.
İstanbul Kameralı Tıkanıklık Açma
Görüntülü olarak tıkanıklık açıyoruz. Kameralı tıkanıklık açma servisimiz sizlere son sistem teknoloji ile hizmet etmektedir. Kameralı servisin amacı sık sık tıkanıklık yaşanan bölgelerde borunun içini göstererek orada yaşanan problemi göstermektedir.

İstanbul Kanalizasyon Açma :

Gider borularının takip ettiği güzergah üzerinde 10 metre uzunluğu aşan kanalizasyon borularında tıkanıklık görülmektedir. Çok dirsek kullanılan kanalizasyon hatları düzgün eğimin verilmediği taktirde 1 ayda tıkanıklık tekrarlanabilir. Ana kanalizasyon hattına mutfak gideri bağlandıysa biriken yağlar borunuzu tıkanmaya daha müsait bir hale çevirir. Yemek pişirilen veya gıda işiyle uğraşan yemekhanelerde ani yaşanacak tıkanmalara karşı 6 aylık bakımlar halinde kanalizasyon borusunda yıkama yapmak gerekir.

Tüm sıhhi tesisat sistemlerinde tıkanıklık yaşanabilir. Bu durumda bunu önlemek için bir yol geliştirmek gerekir. Ancak, çoğu insan tıkalı lavabo ve tuvaletleri kendi açmayı dener. Eğer kendi işini tamamlamak istiyorsa kişi gereken en doğru araçlara sahip olmalı ve biraz kararlı olmalıdır.

Tıkanan mutfak lavabosu, küvet, tuvalet ve zemin giderlerinin tıkanıklığını temizlemek için neler yapılması gerektiğini size göstereceğim. Bu kanıtlanmış teknikler herhangi bir tıkanmayı açmak ve borudaki pislikleri çıkarmak için kullanılabilir. Eğer, bir kaç denemeden sonra sonuç alamadıysanız işini bilen kurumsal bir firma aramayı unutmayın. Çok fazla kuvvet uygulayarak kalıcı bir boru patlamasına veya sağlık açısından bir zarara uğramak istemezsiniz.

Tıkanıklık açmak için gerekli olan malzemeler :

Tıkanıklıkla mücadele etmek için herhangi bir nalburdan veya tesisatçı tanıdığınızdan gerekli malzemeyi temin etmelisiniz.

Özellikle bir lavabo pompası ve tuvalet pistonu her evde lazım olabilecek gereçlerdir. Mutlaka bulundurulmalıdır.

Bunun yanı sıra susta dediğimiz makara şeklinde boru içine salınarak elle döndürülen yaylar vardır. Uzunlukları 20 metreye kadar olanları olmasına rağmen herhangi bir evde 6-7 metrelik bir susta işinizi görür. Burgulu elle çevrilen bu aletlerin farklı lavabo açma uçları bulunur. Uygun uç bulunup işlem yapılır.

Çok büyük bir tıkanıklık mevcutsa aynı sistemin elektriklisi kullanılmalıdır. Tabi bu makine sizde olmadığı için mecburen profesyonel bir firma çağırılır. Elektrikle çalışan bu makineler elle çevrilen burgu yaylara göre daha kuvvetli ve pratik olur. Her türlü tıkanıklığın açılması sağlanır, hatta ağaç kökleri ve buna benzer atıkların bile temizlenmesi mümkün olur.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

En küçük lavabo tıkanıklıkları su doldurularak pompalama ile açılabilir. Lavaboyu su ile doldurun, ardından pompalayarak suyun gitmesini sağlayın. Kuvvetlice hızlı bir şekilde su tahliye olurken aşağı ve yukarı birkaç kez pistonu çalıştırın. Böylece mutfak giderindeki yağlar kuvvetli akıntıyla gidebilir. Bir banyo lavabosu tıkalıysa pompalarken diğer deliklere de bez tıkamak gerekir. Çünkü bir giderden pompa ile basınç yaptığımız an bağlı olduğu diğer deliklerden basınç kaybı olmamalıdır. Tıkadığımız bez basıncı sağlamaya yardımcı olur.

Gider içine kablo sokarak ta açmayı deneyebiliriz. Pimaş boru içerisinde şekil alıp dönebilecek kadar esnek olan herhangi bir hortum veya kablo ile gidere sıkışan atıklar hareket ettirilerek gider açılabilir. Bu işlemi yaparken kablo gibi nesnelerin ucunu kıvırarak kanca haline getirebiliriz. Saat yönünde çevirerek boru içindeki atığa takıldığını anladığımız an çevirerek geri çekmeliyiz. Kanca atıklara takıldığında geri çekemesek de parçalanmasını sağlarız. Ardında lavaboyu sıcak su ile doldurarak kalıntıları temizleyebiliriz. Bu arada pistonu kullanırsak daha etkili olur. En çok dikkat edilmesi gereken nokta kablonun borunun içine kaçırılmamasıdır. İçeride kalacak olursa çıkarmak için tüm boruyu değiştirmeniz gerekebilir.

Küvet gideri tıkanması :

Aniden küvet giderinin tıkanması çok rastlanmayan bir durumdur. Küvetteki tıkanıklık genellikle her gün daha yavaş tahliye şeklinde birkaç haftalık bir süre içinde oluşur. Hepimiz bu arızaya şahitlik etmişizdir. Çünkü bu olay kıl tüy ve saçların giderde birikmesi ile oluşur.

Bir lavabo tıkandıysa yine ilk olarak piston ile müdahale edilebilir. Sonuç alınamaz ise küvet drenaj sökün ve tüm saç ve sabun kalıntılarını dışarı dökün. Elinizin ulaşmadığı kısımlar için bükülmüş bir tel kullanın. Genellikle saç ve sabun artıkları temizlendiğinde suyun yavaş gitmesi de düzelmiş olur.

Yine bol sıcak su akıtarak yapışan atıklarında tamamen temizlenmesini sağlayabiliriz.

Zemindeki gideri temizleme :

Birçok banyoda, bodrumda, garaj ve otoparklarda atık su giderleri bulunur. Bu tip yer giderleri zamanla tüy, kıl, toz, toprak, yaprak ve bazı bakterilerden dolayı tıkanabilir. Borunun uzun olması da işin dezavantajıdır. Çünkü boru hattı ne kadar uzun olursa o kadar çabuk tıkanır. Nedeni ise verilemeyen eğimdir. Bu zor tıkanıklıkları açmak için elektrikli bir kanal açma makinesi ve profesyonel usta gerekir. Birbirine eklenen spiral burgu yaylar sayesinde 25 metre ye kadar tıkanıklığa ulaşılabilir. Genelde en alt katta rögara yakın kısımlarda yapılan bu çalışmalar esnasında zehirli gazdan etkilenmemek önemlidir. Logarda bulunan zehirli gazlar ev içine de giriyor olabilir dikkatli olmakta fayda var.

Bapcılar Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı Tespiti